خبر فوری
This content is not available in your region

با ناکامی پرودی در تصدی پست ریاست جمهوری ایتالیا برسانی نیز کنار می رود

نظرها
با ناکامی پرودی در تصدی پست ریاست جمهوری ایتالیا برسانی نیز کنار می رود
اندازه متن Aa Aa

در چهارمین دور انتخاب رئیس جمهوری جدید ایتالیا، اگرچه امید زیادی به پیروزی «رومانو پرودی» می رفت اما وی برغم کسب ۳۹۵ رای، حداقل آراء لازم (۵۰۴ رای) را بدست نیاورد و از گردونه رقابت کنار کشید.

«رومانو پرودی»، هفتاد و سه ساله، چهره شناخته شده بین المللی و فرستاده سازمان ملل متحد در امور کشور مالی و منطقه ساحل آفریقا، نامزد مورد حمایت جناح چپ میانۀ پییرلوئیجی برسانی بود.

همزمان در خبری غیرمنتظره خود آقای برسانی که رهبری حزب دموکراتیک ایتالیا را نیز برعهده دارد، اعلام کرد پس از انتخاب رئیس جمهوری جدید از رهبری این حزب کناره گیری خواهد کرد.

رای دهندگان که متشکل از ۱۰۰۷ عضو مجلس نمایندگان و سنای پارلمان و نیز نمایندگان مناطق ایتالیا هستند صبح روز شنبه برای پنجمین دور به نامزدهای پیشنهادیشان برای پست ریاست جمهوری رای خواهند داد.

در چهارمین دور رای گیری، پس از آقای پرودی، «استفانو رودوتا» با ۲۱۳ و «آناماریا کانچلیری» با ۷۸ رای به ترتیب در رده های دوم و سوم قرار گرفتند.

در این دور از رای گیری، جناح چپ میانه پییرلوئیجی برسانی به «رومانو پرودی، جناح ماریو مونتی به «آناماریا کانچِلیری»، و جنبش اعتراضی پنج ستاره بپه گریلو به «استفانو رودوتا» رای داد اما جناح راست میانه برلوسکونی که نامزدی را معرفی نکرده بود منتظر دور بعدی ماند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.