خبر فوری
This content is not available in your region

نگرانی مقامات روسی از روند کند رشد اقتصادی کشور

نگرانی مقامات روسی از روند کند رشد اقتصادی کشور
اندازه متن Aa Aa

مقامات روسی روز پنجشنبه در جریان برگزاری مجمع اقتصادی در مسکو از روند رشد اقتصادی در کشورشان ابراز ناخشنودی کردند.

پیش از این روسیه میزان پیش بینی رشد اقتصادی خود را از ۳.۶ درصد به ۲.۴ درصد کاهش داده بود.

ژان میشل سیکس، مدیر موسسه اعتبارسنجی استاندارد اند پور می گوید: “هنگامی که بهای مواد اولیه بخصوص گاز و نفت کاهش پیدا می کند مسلما این موضوع بر روی اقتصاد روسیه تاثیر خواهد گذاشت. در این موقع است که مشکلات ساختاری نمایان می شوند.”

اما کارشناسان اعتقاد دارند پیش از اعمال برنامه های محرکه اقتصادی تشخیص صحیح مشکلات اهمیت زیادی دارد.

روبن وردانیان، مدیر اسبربانک می گوید: “تشخیص مشکل بسیار اهمیت دارد. زمانی که دولت برآورد درستی از وضعیت دارد و تدابیر لازم را برای حل مشکلات اتخاذ می کند این برای سرمایه گذاران اطمینان بخش است. فکر می کنم این زنگ خطری را که در سه ماه اول سال با آن مواجه بودیم باید رویداد خوبی برای اتخاذ تصمیمات مقتضی جهت مقابله با مشکلات دانست.”

روسیه با توجه به دارا بودن منابع طبیعی مناسب برای مدرنیزه کردن خود احتایج به سرعت بخشیدن به روند رشد اقتصادی خود دارد.

ولادیمیر پوتین، رییس جمهوری روز دوشنبه گذشته از دولت خواست تا برنامه ای مناسب جهت برای مقابله با کندی روند رشد اقتصادی تدوین کند.

ناتالیا مارشالکوویچ، خبرنگار یورونیوز می گوید: “روسیه با داشتن منابع غنی طبیعی یک بازار بسیار بزرگ محسوب می شود. با این وجود قیمت بالای مواد اولیه مشکلات ساختاری اقتصاد کشور را پنهان نمی کند و بر روی اولویت های سرمایه گذاران تاثیر می گذارد.”

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.