خبر فوری
This content is not available in your region

پایان کابوس بوستون، دستگیری مظنون دوم بمبگذاری مسابقه دوی ماراتن

نظرها
پایان کابوس بوستون، دستگیری مظنون دوم بمبگذاری مسابقه دوی ماراتن
اندازه متن Aa Aa

پلیس بوستون، عصر جمعه به وقت محلی، موفق شد مظنون شماره دو حادثه بمبگذاری در مسابقه دوی مارتن را بازداشت کند.

به گزارش پلیس جوهر سارنایفِ ۱۹ ساله پس از درگیری با پلیس، به “شدت مجروح” و در بیمارستان بستری شده است.

وی در قایقی در باغ یک خانه در شهر واترتون، واقع در حومه غربی بوستون، مخفی شده بود.

عملیات پلیس برای دستگیری وی بی سابقه توصیف شده است. عملیاتی گسترده در شش منطقه ایلات ماساچوست، که طی آن حمل و نقل عمومی شهر تعطیل شده، پلیس از مردم شهر خواسته بود که در خانه های خود بمانند و در منزل را جز به روی کسانی که هویتشان برای آنها محرز است، باز نکنند.

برادر بزرگتر جوهر سارنایف، تیمور لنگ ۲۶ ساله، مظنون دیگر حادثه بوستون است. وی پنجشبه شب به وقت محلی، پس از درگیری با پلیس، زخمی و سپس در بیمارستان درگذشته بود.

دو فرد مظنون، دو برادر از تبار چچن بوده اند، در شهر کمبریج ایالت ماساچوست زندگی می کردند و از سال ۲۰۰۱ میلادی در ایالات متحده بودند.

باراک اوباما، رییس جمهوری ایالات متحده، پس از خبر دستگیری مظنونان حادثه بوستون، ضمن تشکر از مردم این شهر برای همکاری با پلیس، در مورد اینکه اصالت چچنی دو مظنون نباید منشا و مبدا قضاوت در مورد انگیزه آنها قرار گیرد، گفت: «در عصر خبر رسانی ِلحظه ای با تویتر و بلاگ، این تمایل وجود دارد که هر خبر، هر قدر کوتاه نتیجه گیری ای سریع به دنبال داشته باشد. به همین دلیل است که ما باید پیوسته و بی وقفه حقایق را جمع آوری کنیم، به همین دلیل است که دادگاه داریم و به همین دلیل است که مراقب هستیم که در مورد انگیزه این افراد و یا گروهی از مردم، عجولانه قضاوت نکنیم.»

خبر دستگیری مظنونان حادثه بمبگذاری بوستون پایانی برای کابوس مردم این شهر است. پس از چهار روز فضای ترس و هراس حاکم بر شهر، بالاخره بوستون نفسی راحت کشید. مردم پس از این خبر در خیابان های شهر برای شادی جمع شدند.

انفجارهای روز دوشنبه (۲۶ فروردین) در مسابقه دوی ماراتن سه کشته و۱۷۶ زخمی بر جای گذاشته بود.