خبر فوری
This content is not available in your region

تشدید بحران سیاسی در ایتالیا

نظرها
تشدید بحران سیاسی در ایتالیا
اندازه متن Aa Aa

پنجمین دور رای گیری نمایندگان مناطق و پارلمان ایتالیا برای انتخاب رییس جمهوری این کشور روز شنبه آغاز شد.

رای گیری ای که احتمالا بدون نتیجه به پایان می رسد چراکه نمایندگان احزاب اصلی ایتالیا یا رای ممتنع داده اند و یا در جلسه رای گیری شرکت نکرده اند.

از جمله کسانی که در جلسه روز شرکت نکرده اند می توان به پیر لوییجی برسانی اشاره کرد. رهبر حزب دموکراتیک که در انتخابات پارلمانی توانست اکثریت کرسی ها را بدست آورد.

به این ترتیب بحران سیاسی در سومین قدرت اقتصادی منطقه پولی یورو روز به روز شدت بیشتری به خود می گیرد.

عدم توافق گروههای سیاسی برای انتخاب رییس جمهوری در حالیست که پس از گذشت نزدیک به دو ماه از انتخابات پارلمانی، احزاب هنوز نتوانسته اند بر سر تشکیل دولت به اجماع برسند.

از سوی دیگر بموجب قانون اساسی ایتالیا در صورتی که احزاب نتوانند در مهلت قانونی دولت را تشکیل دهند، رییس جمهور می تواند دستور برگزاری یک انتخابات دیگر را صادر کند، به شرط آنکه حداقل شش ماه تا پایان دوره ریاست جمهوری اش باقی مانده باشد. اما در شرایط کنونی یعنی عدم انتخاب رییس جمهوری جدید، هیچ راهکاری برای تشکیل دولت جدید و یا حتی برگزاری مجدد انتخابات پیش بینی نشده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.