خبر فوری
This content is not available in your region

مادر مظنونان بمبگذاری بوستون می گوید که فرزندانش قربانی توطئه اند

مادر مظنونان بمبگذاری بوستون می گوید که فرزندانش قربانی توطئه اند
اندازه متن Aa Aa

مادر مظنونان بمبگذاری مسابقه ادعا می کند که فرزندانش بی گناه هستند. زبیده سارنایاوا، مادر۴۵ ساله برادران سارنایف چچنی تبار، ضمن زیر سوال بردن نقش پلیس اف بی آی می گوید که فرزندانش قربانیان توطئه هستند.

به گزارش پلیس، جوهر سارنایفِ ۱۹ ساله پس از درگیری با پلیس، جمعه شب، به “شدت مجروح” و در بیمارستان بستری شده است.

تیمورلنگ ساریانف، برادر بزرگتر وی، در جریان عملیات پنجشنبه شب پلیس مجروح شد و پس از انتقال به بیمارستان درگذشت.

مادر دو مظنون در مصاحبه تلفنی که از داغستان با یک تلویزیون روسی انجام شد، می گوید :« تیمور هیچ وقت به من نگفت که طرفدار جهاد [اسلامی] است. و این چیزهائی که می گویند، که پسر من تبهکار بود، [اشتباه است]. آنها خودشان مجرم هستند. چنین کاری هیچ وقت از پسر من سر نمی زد. همه اش توطئه است.»

پلیس اف بی آی روز جمعه اعلام کرد که تیمورلنگ، در سال ۲۰۱۱ مورد بازجویی قرار گرفته و سپس آزاد شده بود.

مادر مظنونان، در مورد اینکه پسرش تحت نظر پلیس فدرال آمریکا (اف بی آی) بوده، می گوید: « تیمور، سه یا شاید پنج سال تحت کنترل اف بی آی بود. آنها می دانستند پسر من چه می کند، می دانستند روی اینترنت به چه سایت هایی می رود. اف بی آی به خانه می آمد، با من صحبت می کرد و به من می گفت که پسرم تحت کنترل است. آنها به من می گفتند که تیمور مثل رهبر است و از او می ترسند.»

پیشتر پدر دو مظنون نیز که در روسیه به سر می برد، در مصاحبه ای جداگانه گفته بود که فرزندانش بی گناه هستند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.