خبر فوری
This content is not available in your region

دومین مظنون بمبگذاری های بوستون دستگیر شد

نظرها
دومین مظنون بمبگذاری های بوستون دستگیر شد
اندازه متن Aa Aa

در ایالت ماساچوست آمریکا، دومین مظنون بمبگذاری های بوستون دستگیر شد و در وضعیتی بحرانی به بیمارستان منتقل گردید.

بنا به گزارش های رسیده، بامداد شنبه، جوهر ساریانف که در یک قایق کوچک در خانه ای در شهرک واتر تاون پنهان شده بود، پس از محاصره نیروهای پلیس و تبادل آتش سنگین، مجروح شد و در وضعیتی وخیم به بیمارستان منتقل گردید.

تیمورلنگ ساریانف، برادر بزرگتر وی هم، در جریان عملیات پنجشنبه شب پلیس مجروح شد و پس از انتقال به بیمارستان درگذشت.

باراک اوباما، رییس جمهوری ایالت متحده آمریکا در واکنش به دستگیری دومین مظنون گفت: «امشب ملت ما به مردم بوستون و ماساچوست بدهی دارد. بوستونی ها بعد از یک حمله بیرحمانه، با عزم و اراده راسخ به آن پاسخ دادند و نقش خود را به عنوان شهروند مسئول ایفا کردند. آنها در تحقیقات پلیس سهم داشتند و همکاری کردند. پلیس بوستون، پلیس دولتی و پلیس محلی، در سراسر مناطق ماساچوست، بطور حرفه ای و با شجاعت طی این پنج روز انجام وظیفه کردند.»

طبق گزارش های رسیده، سه نفر دیگر هم در ارتباط با این پرونده تحت بازجویی پلیس قرار گرفته اند.

اصلیت هر دو برادر مظنون، چچنی است. آنها از سال ۲۰۰۱ میلادی به آمریکا مهاجرت کردند و دو مظنون اصلی انفجارهای روز دوشنبه گذشتۀ بوستون که سه کشته و بیش از ۱۸۰ زخمی به جا گذاشت، به حساب می آیند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.