خبر فوری
This content is not available in your region

آغاز تحقیقات قضایی در مورد کمک مالی احتمالی قذاقی به سارکوزی

آغاز تحقیقات قضایی در مورد کمک مالی احتمالی قذاقی به سارکوزی
اندازه متن Aa Aa

دادسرای پاریس روز جمعه اعلام کرد، تحقیقات قضایی ای را درباره حمایت مالی احتمالی قذافی از نیکولا سارکوزی، رییس جمهوری سابق فرانسه، آغاز کرده است.

از سال گذشته رسانه های فرانسوی چندین بار درباره حمایت مالی قذافی از نیکولا سارکوزی ادعاهایی را مطرح کردند.

ماه گذشته نیز یکی از دادستان های فرانسوی اتهاماتی را مبنی بر دریافت پول از سوی ثروتمندترین زن فرانسه، به سارکوزی وارد کرد .

این تحقیقات به دنبال اظهارات یک تاجر فرانسوی لبنانی با نام زیاد تقی الدین صورت می گیرد که آقایان سارکوزی و کلود گئان وزیر سابق کشور را متهم کرد که در ماجرای آزادی پرستاران بلغار که در لیبی زندانی بودند و همینطور برای تبلیغات رقابت های انتخابات ریاست جمهوری فرانسه از لیبی پول دریافت کرده اند.

دو سال پیش در یک گفتگوی اختصاصی با یورونیوز، سیف الاسلام قذافی به حمایت مالی دولت لیبی از رییس جمهوری فرانسه به هنگام مبارزات انتخاباتی ریاست جمهوری در سال ۲۰۰۷ اشاره کرد و گفته بود دارای اسناد کاملی مبنی بر پول گرفتن آقای سارکوزی از لیبی است و آمادگی دارد همه حقایق را افشا کند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.