وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

رشد اقتصادی و اشتغال زایی، دو محور اصلی اجلاس صندوق بین المللی پول در واشنگتن

رشد اقتصادی و اشتغال زایی، دو محور اصلی اجلاس صندوق بین المللی پول در واشنگتن
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

اجلاس بهاره بانک جهانی و صندوق بین المللی پول از روز شنبه در واشنگتن، پایتخت ایالات متحده آمریکا آغاز شد.

در گذشته، همزمان با این اجلاس اغلب، تظاهرات گسترده ای در اعتراض به سیاست های این دو سازمان انجام می شد، اما اینبار تنها چند تبعۀ اتیوپی در مقابل مقر صندوق بین المللی پول دست به اعتراض زدند.

در داخل ساختمان اما فضای آرامتری حاکم بود. مقامات صندوق بین المللی پول گفتند اقتصاد جهانی بطور نابرابری در حال بهبود است و خواستار گام های بیشتری از سوی دولت ها برای تقویت رشد اقتصادی و ایجاد شغل شدند.

کریستین لاگارد، رییس صندوق بین المللی پول اظهار داشت: «همه سیاستگذاران علاقه مندند که فرصت های شغلی را توسعه دهند، به ویژه برای جوانان. بنابراین هر کاری برای اشتغال زایی لازم است.»

ولفگانگ شوبله، وزیر دارایی آلمان نیز در حاشیه این نشست گفت اروپایی ها با دیدگاه آلمان مبنی بر لزوم کاهش کسری بودجه موافقند. آقای شوبله تایید کرد که رشد اقتصادی در اروپا رضایت بخش نیست اما نمی توان “انتظارات غیر واقعی” داشت.

در حالی که نرخ بیکاری در منطقه یورو همچنان رو به افزایش است و تازگی از مرز دوازده درصد گذشت، سران اروپایی هنوز بر سر انتخاب رشد اقتصادی یا سیاست های ریاضتی اختلاف نظر دارند.

استفان گروبه، خبرنگار یورونیوز در واشینگتن می گوید:«پیام اصلی اجلاس بهار امسال این است که برای مقابله با چالش های جهانی تنها یک راه حل کلی وجود ندارد. آنچه بیشتر از همه نیاز است احساس اعتماد و پیش بینی پذیری است. بازارهای دنیا باید اطمینان حاصل کنند که سیاستگذاران مسیر درستی انتخاب کرده اند.»