وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

وضعیت مظنون دوم بمبگذاری های بوستون وخیم است

وضعیت مظنون دوم بمبگذاری های بوستون وخیم است
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

با دستگیری جوهر سارنایف، مظنون دوم بمبگذاری های مسابقه ماراتون بوستون، اوضاع شهر به حالت عالی برمی گردد.

قبل از دستگیری این جوان نوزده ساله، صدها پلیس آمریکایی در شهر واترتاون مستقر شدند و او را محاصره کردند. صدای تیراندازی و پرتاب نارنجک های صدادار چندین ساعت در این محدوده شنیده می شد.

یکی از همسایه ها که در نزدیکی خانه ای زندگی می کند که جوهر سارنایف در آن پنهان شده بود می گوید: «تمام وقت، احساس امنیت داشتیم. تنها موقعی که من کمی ترسیدم، هنگامی بود که صدای شلیک مسلسل می آمد و هنگامی که پلیس برای اولین بار با مظنون تماس برقرار کرد.»

همسایه دیگری هم می گوید: «ترسیده بودم چون نمی دانستیم کجا مخفی شده و این احساس و نگرانی را داشتیم که او دور نیست. اصلا احساس خوبی نبود.»

جوهر سارنایف شب قبل از دستگیری، با پلیس درگیر شده بود اما از محل حادثه فرار کرد و سپس در خانه ای در یک قایق کوچک مخفی شد. برادر ۲۶ ساله اش، تیمورلنگ سارنایف در آن درگیری کشته شد.

به گفته مقامات پلیس ایالت ماساچوست، این دو برادر که در چچنی به دنیا آمده اند، مسئول بمبگذاری های بوستون هستند.

در نزدیکی محل بمبگذاری ها، مردم بوستون به احترام سه نفر کشته و ۱۷۶ مجروح این حادثه دردناک گل می گذارند یاد حادثه دیدگان بمبگذاری ها و افسر پلیسی را که در درگیری ها کشته شد گرامی می دارند.