وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

خشم مردم هند از تجاوز به یک کودک خردسال

خشم مردم هند از تجاوز به یک کودک خردسال
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

صدها نفر از مردم هند روز یکشنبه با حضور در برابر اقامتگاه سونیا گاندی، رییس کنگره این کشور خواستار برخورد جدی مقامات با فردی که به یک دختر خرد سال تجاوز کرده بود شدند.

این فرد یک دختر بچه پنج ساله را مورد تجاوز و شکنجه قرار داده و به مدت دو روز در یک اتاق زندانی کرده بود. این دختر به دلیل شکنجه های وارده در شرایط وخیمی بسر می برد.

تظاهرکنندگان می گویند پلیس پس از دریافت گزارش گم شدن کودک، واکنش مناسبی نداشته و سهل انگاری کرده است.

مانموهان سینگ، نخست وزیر هند در واکنش به افزایش آزادر جنسی و تجاوز در این کشور گفت: «نگرانی اصلی ما، امنیت و جایگاه زن در جامعه است. تجاوز نفرت انگیزی که چند روز پیش به یک دختر خرد سال انجام شد، این نکته را یک بار دیگر به یاد ما می آورد که باید به صورت جمعی برای زدون این فساد از جامعه مان تلاش کنیم.»

در روز یکشنبه همچنین تعدادی دیگری از معترضان در برابر بیمارستان محل بستری این کودک خردسال تجمع کردند و خواستار واکنش قاطع دولت هند در قبال اینگونه جرایم شدند. به گفته مقامات بیمارستان خونریزی داخلی این دختر پنج ساله شدید است.