وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

کمک های غیر نظامی آمریکا به مخالفان سوری دو برابر می شود

کمک های غیر نظامی آمریکا به مخالفان سوری دو برابر می شود
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

نشست مخالفان دولت سوریه و کشورهای حامی آنها روز شنبه با حضور جان کری، وزیر امور خارجه امریکا و یازده مقام عربی وغربی دیگر در استانبول انجام شد. به این مناسبت جان کری، از دو برابر شدن میزان کمک های غیر نظامی آمریکا به مخالفان سوری خبر داد. به این ترتیب این رقم به ۲۵۰ میلیون دلار می رسد.

آقای کری گفت: «هر یک از وزرای کشورهایی که اینجا گردهم آمده اند، در وهله اول خواهان پیدا کردن یک راه حل سیاسی مسالمت آمیز هستند. آنها همچنین تضمین کرده اند که این کمک ها بطور جداگانه از طریق شورای عالی نظامی پخش خواهد شد.»

معاذ الخطیب، رهبر ائتلاف ملی سوریه نیز تاکید کرد از گروه های افراطی دوری خواهد شد. وی افزود: «بدون هیچگونه تبعیضی، هدف ما این خواهد بود که همه شهروندان سوری آزاد باشند و بتوانند سرنوشت خود را در آینده سوریه تعیین کنند. ما می خواهیم در سوریه عدالت برقرار شود. گروه های سیاسی سوریه به دنبال انتقام از رژیم نخواهند بود.»

در مقابل محل برگزاری این نشست، گروهی از جوانان کمونیست با اعتراض به مواضع آنکارا در قبال سوریه خواستار خروج نیروهای امریکایی و ناتو از ترکیه شدند.