وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

کمیته انتخابات ونزویلا ادعای تقلب را رد کرد

کمیته انتخابات ونزویلا ادعای تقلب را رد کرد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

کمیته ملی انتخابات ونزویلا ادعای تقلب در شمارش آرای ریاست جمهوری این کشور را رد و پیروزی نیکولاس مادورا را قطعی اعلام کرد.

در بیانیه این کمیته تاکید شده است که باز شماری بخشی از آرا نشان داد “به هیچ عنوان” تقلبی در انتخابات صورت نگرفته و بنابراین لزومی به شمارش دوباره تمام آرا نیست.

معاون کمیته انتخابات ونزویلا در واکنش به ادعای مخالفان دولت مبنی تقلب و دستکاری آرا گفت: «هرکس از نتیجه این انتخابات راضی نیست باید به دیوان عالی عدالت مراجعه کند. قانون به آنها کمک خواهد کرد و این روند به طور مشخص در قوانین مربوط به انتخابات پیش بینی شده است.»

در مقابل انریکه کاپریلس، رهبر مخالفان که مدعی دستکاری در نتایج انتخابات است با بیان اینکه نسبت به دیوان عالی خوش بین نیست از ارجاع ادعا و اسناد خود به نهادهای بین المللی خبر داد. وی گفت که اینگونه “جنایات” باید از سوی ناظران بین المللی که برای دفاع از حقوق بشر کار می کنند مورد بررسی قرا بگیرد.

آقای مادورو یکشنبه گذشته توانست در انتخابات ریاست جمهوری با اختلاف بسیار کمی از رقیب خود، انریکا کاپریلس پیشی بگیرد.

او روز چهارشنبه به عنوان رییس جمهوری ونزویلا سوگند یاد کرد.