خبر فوری
This content is not available in your region

هلند خود را برای پادشاهی ویلم آلکساندر آماده می کند

هلند خود را برای پادشاهی ویلم آلکساندر آماده می کند
اندازه متن Aa Aa

آمستردام، پایتخت هلند آماده مراسم تاجگذاری پادشاه جدید می شود. هر چند نباید از تاجگذاری صحبت کرد به این دلیل که خانواده سلطنتی هلند طبق سنت تاج بر سر نمی گذارد. روز سه شنبه ویلم الکساندر بر تخت سلطنت می نشیند.
انتظار می رود تعداد بسیاری گردشگر به آمسردام بیاید. رنگ نارنجی، رنگ خانواده سلطنتی همه جا دیده میشود.

فروشنده یک مغازه می گوید: «همه باید نارنجی بپوشند. بیشتر از همه تی شرت، ژاکت و شال گردن هایی مثل این می فروشیم.»

بهترین مشتریان وی، یک زن و شوهر از کشور ونزوئلا هستند. “رِنا” و “آستروبال” از ده سال پیش در هلند زندگی می کنند و ملیت هلندی دارند. آنها عاشق خانواده سلطنتی هلند هستند.

“رِنا” می گوید: «ما عاشق رنگ نارنجی هستیم. تازه این رنگ خیلی به من میاد.»

به این ترتیب پس از ۱۲۳ سال، هلند صاحب یک پادشاه خواهد شد. آندره کروول، تحلیلگر سیاسی می گوید ویلم الکساندر محبوبیت خود را مدیون دو زن است: مادرش، ملکه بئاتریکس و همسرش “ماکسیما”. وی اضافه می کند: «در حالی که همه از پادشاه صحبت می کنند، من فکر می کنم آنچه بسیار مهم است این است که ما یک ملکه هم خواهیم داشت. واقعا ماکسیما حتی از ویلم الکساندر هم محبوب تر است. محبوبیت او به اندازه ملکه بئاتریکس است، با اینکه او تازه وارد خانواده سلطنتی شده است»

برای خاتمه خبرنگار یورونیوز در آمستردام می گوید: «تمام اینها نمادین است. اساسا پادشاه نماد وحدت ملی است. تنها نقش سیاسی واقعی او، تعیین فردی خواهد بود که پس از انتخابات سال گذشته مجلس، حال باید یک دولت ائتلافی را تشکیل دهد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.