خبر فوری

امدادگران بنگلادشی امیدی به زنده یافتن زیرآوارماندگان ندارند

امدادگران بنگلادشی امیدی به زنده یافتن زیرآوارماندگان ندارند
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

همزمان با بازدید «شیخ حسینه واجد» نخست وزیر بنگلادش از ساختمان فرو ریخته «رانا پلاز» در داکا، پایتخت در روز دوشنبه، امدادگران می گویند امیدی به زنده یافتن زیرآوارماندگان ندارند.

این ساختمان هشت طبقۀ متشکل از کارگاههای تولید پوشاک با بیش از سه هزار کارگر و دوزندۀ عمدتا زن بامداد روز چهارشنبه فرو ریخت.

اگرچه با ریزش «رانا پلاز» حداقل ۳۸۰ نفر جان خود را از دست دادند اما امدادگران پس از شش روز تلاش، توانستند بیش از ۲۴۰۰ نفر را نجات دهند.

مادر یکی از قربانیان این حادثه گفت:«دخترم را از دست دادم. او تنها نان آور خانواده بود، چه بر سر ما خواهد آمد؟ پدرش از غم رفتن او به مرز جنون رسیده است.»

یک دختر جوان نجات یافته می گوید:«با مادرم در طبقه سوم کار می کردیم. با ریزش ساختمان سه روز بیهوش بودم تا اینکه نجاتم دادند و به بیمارستان بردندم. وقتی به هوش آمدم فهیمدم اثری از مادرم نیست. اگر هم زنده نبینمش حداقل می خواهم پیکر او پیدا شود.»

بنگلادش یکی از بزرگترین تولید کننده های پوشاک با نیروی کار ارزان در دنیاست که تولیداتش اغلب از فروشگاههای لوکس اروپا و غرب سر در می آورد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.