خبر فوری
This content is not available in your region

انگیزه مهاجم رم سوءقصد به جان سیاستمداران بود

نظرها
انگیزه مهاجم رم سوءقصد به جان سیاستمداران بود
اندازه متن Aa Aa

به گفته یکی از دادستان های ایتالیا، مرد مسلحی که روز یکشنبه در رُم دو مامور پلیس را بشدت مجروح کرد، “لوئیجی پِرئیتی” نام دارد و به دلیل فقر و بیکاری و به ویژه خشم زیاد از سیاستمداران دست به تیراندازی زده است. وی اهل شهر کالابری در جنوب ایتالیا است.

یکی از افسران پلیس که از ناحیه گردن مورد اصابت گلوله قرار گرفته وضعیت وخیمی دارد. انریکو لِتا، نخست وزیر جدید ایتالیا برای بازدید از وی به بیمارستان رفت. آقای لِتا به خبرناگاران گفت: «ما با پلیس و نیروهای مسلح و همچنین با خانواده گروهبان “جیانگرانده” در تماس مداوم هستیم. دختر او قدرت فوق العاده ای دارد و ما اکنون باید در کنار این خانواده و نیروهای پلیس باشیم و به وظایف خود عمل کنیم.»

در این تیراندازی که همزمان با برپایی مراسم ادای سوگند اعضای هیات دولت جدید و در نزدیکی کاخ ریاست جمهوری صورت گرفت، هدف مرد مهاجم، حمله به سیاستمداران ایتالیایی بود اما پس از ناکامی در انجام این کار به سوی ماموران پلیس شلیک کرد و قصد داشت خودش را نیز بکشد.

وی بلافاصله پس از این اقدام به بازداشت نیروهای امنیتی درآمد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.