وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

«رشد اقتصادی» و «عدالت»، دو پیام مهم لتا به نمایندگان پارلمان ایتالیا

«رشد اقتصادی» و «عدالت»، دو پیام مهم لتا به نمایندگان پارلمان ایتالیا
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

انریکو لتا روز دوشنبه به تشریح برنامه های خود برای بهبود وضعیت اقتصادی ایتالیا پرداخت.

او که خطاب به نمایندگان مردم صحبت می کرد با اولویت به لزوم رشد اقتصادی بیشتر، مسئولیت خود را مسئولیت دشواری توصیف کرد و از نمایندگان خواست به کابینه پیشنهادی اش رای اعتماد بدهند.

این سیاستمدار 46 ساله که از سوی جورجیو ناپولیتانو رییس جمهوری این کشور، مامور تشکیل کابینه شده، در بخشی از سخنان خود گفت:« در سطح بین المللی و اروپایی، ایتالیا خود را متعهد خواهد کرد تا بدون اینکه به فرایند احیای مالی دولت خدشه ای وارد شود، استراتژی لازم را برای تقویت رشد اقتصادی پیدا کند. اروپا آنهم در زمانیکه که همه کشورها و شهروندان به آن نیاز دارند، دچار بحران مشروعیت و کمبود تاثیرگذاری شده است.»

او در ادامه ضمن انتقاد از نحوه اداره اروپا، خواستار ایجاد یک نظام فدرالیسم اروپایی شد و از گزینه انتخاب مستقیم رییس کمیسیون اروپا حمایت کرد.

آقای لتا در بخش دیگری از سخنانش گفت: «موضوع مهم دیگر بحث عدالت است. تنها از طریق یک قطعیت و حاکمیت قانونی است که سرمایه گذاری ها نتیجه می دهد. این به مفهوم تعهدات اخلاقی نسبت به زندگی عموم و مبارزه با فساد است، فسادی که موجب تحریف قوانین می شود.»

رای گیری در مورد کابینه انریکو لتا شامگاه دوشنبه در مجلس ایتالیا آغاز خواهد شد.