وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

نشست رام الله برای آزادی زندانیان فلسطینی

نشست رام الله برای آزادی زندانیان فلسطینی
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

سرزمینهای اشغالی فلسطین، بار ها صحنه اعتراض ساکنان آن به حبس هزاران فلسطینی در زندانهای اسرائیل بوده است. به همین مناسبت، در رام الله واقع در کرانه باختری رود اردن، روز دوشنبه، با شرکت یکصد چهره سیاسی و فعال اجتماعی از سراسر دنیا، از جمله مقاماتی از اتحادیه اروپا، کنفرانسی با عنوان «آزادی و شان و منزلت» برگزار شد.

هدف این نشست اعمال فشار بر اسرائیل در رعایت قوانین بین الملل و آزادی زندانیان سیاسی از جمله مروان برقوتی، از فرماندهان نظامی جنبش فتح، بود. مروان برقوتی ۱۱ سال است که در زندان اسرائیل به سر می برد.

فدوی برقوتی، همسر این رهبر زندانی فلسطینی تغییرات ایجاد شده از یازده سال پیش به این سو و فعالیتهای مربوطه و تغییر در رویکرد کشورهای اروپایی و پارلمان اتحادیه اروپا و نیز نهادهای مدنی و حقوق بشری اروپایی را در رابطه با زندانیان فلسطینی، مثبت ارزیابی کرد.

محمد شیخ ابراهیم خبرنگار یورونیوز در پایان از رام الله گفت:«تلاشهای محلی با حمایت از کمپین های بین المللی برای آزادی زندانیان فلسطینی بر اساس موافقنامه زندانیان جنگی ژنو، حرکتی است در روند صلح بین فلسطینیان و اسرائیلی ها، چرا که یکی از مهم ترین موضوع برای هر دو طرف موضوع زندانیان فلسطینی است.»