خبر فوری
This content is not available in your region

جشن کارگران روس، زیر پرچم 'بی داس و چکش'

نظرها
جشن کارگران روس، زیر پرچم 'بی داس و چکش'
اندازه متن Aa Aa

روز جهانی کارگر در روسیه، کشوری که تا اوایل دهه ۹۰ میلادی نامش با «کارگر و داس و چکش» عجین بود و مهد کمونیسم شمرده می شد، روز چهارشنبه، جشن گرفته شد.

جشن اول ماه مه، اگرچه امروزه آن شکوه و عظمت دوران اتحاد جماهیر شوروی را ندارد با وجود این، هنوز هم این جشن در روسیه پررنگ تر است.

یک شهروند روسیه که در مراسم راهپیمایی این روز شرکت کرده بود گفت:«امیدوارم به خواست خدا به کارم ادامه دهم و به خاطر سن بالایم از کارخانه اخراجم نشوم. برای کشور و مردم خودم و دنیا، آرزوی صلح و آرامش دارم.»

گفته می شود ده ها هزار نفر در قالب احزاب و اتحادیه ها در بیش از یک هزار شهر کوچک و بزرگ روسیه، در راهپیمایی و مراسم گرامیداست روز اول ماه مه شرکت می کنند.

همزمان با روز جهانی کارگر، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه نیز نشانهای «قهرمانان کار» را به پنج کارگر منتخب اهداء می کند، مراسم و نشانی که ریشه در دوران اتحاد جماهیر شوروی سوسیالیستی دارد و به تازگی احیاء شده است.

روز جهانی کارگر برای روس ها روز تعطیل ملی و جشن است. روس ها دو تعطیلی دو روزه دارند و اغلب آنان اول ماه مه و سه روز دیگر را به جشن و استراحت خواهند پرداخت.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.