خبر فوری

سه متهم به اخلال در تحقیقات پلیس درباره انفجارهای بوستون در دادگاه حاضر شدند

سه متهم به اخلال در تحقیقات پلیس درباره انفجارهای بوستون در دادگاه حاضر شدند
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

عظمت تاژایاکوف، دیاز قدیربایف و روبل فیلیپوس سه متهم جدید بازداشت شده در جریان پرونده انفجارهای بوستون، به اتهام ایجاد اخلال در روند تحقیقات پلیس، روز چهارشنبه در برابر قضات دادگاه فدرال ایالت ماساچوست، حاضر شدند.

تاژایاکوف و قدیربایف، همکلاسی های جوهر سارنایف، در دادگاه تمامی اتهامات وارده علیه خود را رد کردند.

وکیل دیاز قدیربایف می گوید:«موکل من تمام اتهام ها را رد کرده است. همانطور که از اول هم گفتیم، وی در تحقیقات اف بی آی مشارکت داشته است. او فقط از شدت انفجارهای بوستون، درست مانند دیگر افراد جامعه، مبهوت و وحشتزده شده بود.»

همین استدلال را وکیل عظمت تاژایاکوف هم تکرار می کند و می گوید:« موکل من از این که یکی از آشنای های وی در دانشگاه در انفجارهای بوستون دخیل بوده ، احساس وحشت می کرده و بهتزده بود؛ درست مانند بسیاری از افراد دیگری که در دانشگاه از آنها بازجویی شده بود.»

این دو جوان قزاقستانی، متهم هستند که کوله پشتی حاوی مواد آتشزا و نیز کامپیوتر متعلق به جوهر سارنایف را از دید پلیس پنهان کرده و به این ترتیب، روند تحقیقات امنیتی را با مشکل مواجه کرده اند.

روبل فیلیپوس، جوان بازداشت شده دیگر متهم به دادن اطلاعات غلط به پلیس است.

با این حال، اف بی آی اطمینان داده بازداشت این سه نفر به هیچ روی نشانگر وجود تهدیدی جدید برای شهروندان نیست.

جوهر سارنایف چچنی تبار، پس از کشته شدن برادرش تمرلن، متهم اصلی بمبگذاری های مرگبار پانزدهم آوریل در ماراتن بوستون است که به مرگ سه نفر کشته و زخمی شدن بیش از دویست و شصت تن دیگر منجر شد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.