خبر فوری

تاکید نخست وزیر ایتالیا بر اتخاذ سیاست های رشد محور اقتصادی

تاکید نخست وزیر ایتالیا بر اتخاذ سیاست های رشد محور اقتصادی
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

انریکو لتا، نخست وزیر ایتالیا در پایان سفر اروپایی خود، پس از برلین و پاریس روز چهارشنبه در بروکسل با ژوزه مانوئل باروسو، رئیس کمیسیون اروپا دیدار کرد.

در نشست خبری پس از این دیدار، آقای باروسو با اشاره به دیدگاه مشترک دو طرف در مورد ضرورت رشد اقتصادی در اروپا گفت: «نخست وزیر لتا و من هر دو بر این بر وریم که اتحادیه اروپا و کشورهای عضو آن احتیاج فوری به اتخاذ اقداماتی برای رشد اقتصادی و اشتغالزایی دارند؛ امری که قابل چشم پوشی نیست. همچنین هر دوی ما کاملا معتقدیم که ساخت رشد اقتصادی پایدار و رقابتی، تنها به پشتوانه یک سیاست مالی سالم امکانپذیر است.»

نخست وزیر جدید ایتالیا هم با تکیه بر معضل اشتغال در ایتالیا گفت: «من این نکته را به آقای باروسو متذکر شدم که ما تا چه حد امیدوار به مبارزه با بیکاری جوانان هستیم. امری که به نظر من کابوس واقعی کشور من است و همچنین برای بقیه اروپا، کانون اصلی جنگ سیاسی و اقتصادی است.»

پس از دیدار روز سه شنبه انریکو لتا و فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری فرانسه، و تاکید مشترک آن ها بر لزوم اتخاذ سیاست های مالی به نفع رشد اقتصادی، به نظر می رسد سیاست های سختگیرانه اقتصادی مد نظر آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان، که در سال های گذشته در کشورهای بحرانزده اروپایی اعمال می شد، رفته رفته وزن خود را در برابر سیاست های رشد محور از دست بدهند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.