خبر فوری

راهپیمایی مخالفان و موافقان دولت ونزوئلا در روز جهانی کارگر

راهپیمایی مخالفان و موافقان دولت ونزوئلا در روز جهانی کارگر
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

در حالی که نزاعها بر سر انتخابات ریاست جمهوری ونزوئلا هنوز به پایان نرسیده است، مخالفان و موافقان دولت تظاهرات روز کارگر را تبدیل به تجمعی سیاسی در حمایت از احزاب مورد علاقه خود کردند.

هزاران نفر از طرفداران انریکه کاپریلس در خیابانهای کاراکاس راه پیمایی کردند و بار دیگر خواهان بازشماری کامل آرا شدند.

یکی از آنها می گوید: «افزایش حداقل دستمزدها که توسط مادورو صورت گرفته است ما را راضی نمی کند. ما خواهان پایان سرکوب و آزاری هستیم که دولت علیه کارگران و اتحادیه های کارگری انجام می دهد. فقط به دلیل این که ما می خواهیم تظاهرات کنیم و خواسته هایمان را اعلام کنیم.»

در نقطه دیگری از پایتخت ونزوئلا حامیان نیکولاس مادورو، معاون سابق هوگو چاوز به خیابانها آمدند و پیروزی دو هفته قبل نامزد مورد حمایت خود را جشن گرفتند.

یکی از حامیان رئیس جمهوری ونزوئلا می گوید: «کارگرانی که در اینجا تجمع کرده اند کسانی هستند که نسبت به هر آن چه رئیس جمهوری فقیدمان، هوگو چاوز انجام داده است خرسندند و احساس غرور می کنند. مادورو هم در همان مسیر گام برمی دارد.»

اغلب کشورهای خارجی به جز آمریکا نیکولاس مادورو را به عنوان رئیس جمهوری جدید به رسمیت شناخته اند.

شورای نظارت بر انتخابات با بازشماری بخش عمده ای از آرا، نیکولاس مادورو، معاون هوگو چاوز را پیروز انتخابات معرفی کرده است. انریکه کاپریلس اعلام کرده است که تا روز پنجشنبه این درخواست را در دادگاه عالی ونزوئلا مطرح خواهد کرد.

اختلاف آقای مادورو با رقیبش فقط 1.5 درصد است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.