خبر فوری
This content is not available in your region

سالن دوم تئاتر مارینسکی سن پترزبورگ با حضور رییس جمهوری روسیه افتتاح شد

سالن دوم تئاتر مارینسکی سن پترزبورگ با حضور رییس جمهوری روسیه افتتاح شد
اندازه متن Aa Aa

سالن دوم تئاتر مارینسکی یکی از مشهور ترین سالنهای تئاتر روسیه با حضور ولادیمیر پوتین، رییس جمهوری روسیه افتتاح شد. تئاتر مارینسکی با 150 سال سابقه ساخت، یکی از مشهورترین مکانهای جهان در عرصه تئاتر و اپرا است.

شهر سنت پترزبورگ، که در سال ۱۷۰۳ توسط پتر کبیر بنا شد اکنون به پایتخت فرهنگی روسیه تبدیل شده است. با اجرای ستاره های اپرا و باله روس، تئاتر مارینسکی، بخشی از سرمایه سنتی و فرهنگی کشور روسیه است.

ولادیمیر پوتین در افتتاحیه سن دوم تئاتر مارینسکی گفت: “افتتاح این سالن تئاتر اتفاق بزرگی در عرصه هنری روسیه است. ما سن دوم این تئاتر را افتتاح کردیم، تئاتری که بسیاری در روسیه به آن مهر می ورزند. تئاتر مارینسکی به تو تبریک می گویم. “

نزدیک به هفتصد میلیون دلار برای ساخت سالن دوم تئاتر مارینسکی هزینه شده است. نوع معماری مدرن آن، بحثها و انتقادات زیادی از سوی هنرمندان و روشنفکران روس برانگیخته است. بسیاری آنرا یک مرکز تجاری بزرگ می دانند.

خبرنگار بخش هنری یورونیوز در سن پترزبورگ همزمان با افتتاح سالن تئاتر حاضر بود. او می گوید: والری جرجیوف، یکی از بزرگترین و مشهور ترین کارگردانان هنری در روسیه یکی از پایه گذاران اصلی بنای این سالن بوده است، سالنی که میزبان بزرگترین و مشهورترین موسیقیدانان و استادان نمایش بوده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.