خبر فوری
This content is not available in your region

حمله هوایی اسرائیل به مرز سوریه با لبنان

نظرها
حمله هوایی اسرائیل به مرز سوریه با لبنان
اندازه متن Aa Aa

نیروی هوایی ارتش دفاعی اسرائیل در مرزهای سوریه اقدام به هدف قرار دادن یک محموله سلاح و مهمات کرده است.

جزئیات حمله هواییِ روز جمعه مشخص نیست با این حال یک مقام اسرائیلی که نامش فاش نشده ضمن تایید این خبر به رویترز گفته است که این محموله برای حزب الله لبنان تهیه شده بود.

در همین حال یک مقام مطلع آمریکایی نیز احتمال داده که در این حمله هوایی، ساختمانی در مرز با لبنان هدف قرار گرفته شده است.

بر اساس گزارش های رسیده این عملیات نظامی پس از جلسه محرمانه بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل با مقامات امنیتی کابینه این کشور صورت گرفته است.

همزمان رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا که در سفری رسمی در کاستاریکا به سر می برد در نشستی خبری گفت: «من پیش بینی سناریویی را که در آن پای ارتش آمریکا به سوریه باز شود، نمی کنم و فشاری هم برای این کار نمی آورم. این سناریو نه تنها برای آمریکا بلکه برای سوریه هم مفید نیست و با توجه به گفتگویی که با دیگر رهبران منطقه خاورمیانه داشتم، متوجه شدم که آن ها نیز با من هم عقیده اند.»

جنگ داخلی میان گروه های متفاوتِ مسلح و ارتش وفادار به بشار اسد، طی دو سال اخیر بیش از ۷۰ هزار کشته برجا نهاده است.

در حالی که حکومت جمهوری اسلامی ایران اعزام نیروی نظامی به سوریه را برای دفاع از حکومت شیعه این کشور رد می کند، شیخ حسن نصرالله، دبیرکل سازمان نظامی-سیاسی حزب الله لبنان و از نزدیکان به تهران، از ضرورت دفاع از جامعه شیعیان در برابر «شورشیان سنی مذهب» سخن گفته است.