خبر فوری
This content is not available in your region

دبیرکل جدید سازمان تجارت جهانی یک برزیلی است

دبیرکل جدید سازمان تجارت جهانی یک برزیلی است
اندازه متن Aa Aa

سازمان تجارت جهانی دبیر کل جدید خود را تعیین کرد. پیش از این ۹ نامزد احزار این پست که همگی از کشورهای در حال توسعه هستند برنامه های آینده خود را برای نمایندگان ۱۵۹ کشور عضو تشریح کرده بودند.

از میان این ۹ نامزد دو کاندیدا به نامهای هرمینیو بلانکو از مکزیک و روبرتو آزودو از برزیل به مرحله نهایی و برای جانشینی پاسکال لامی، دبیرکل سابق راه پیدا کردند.

روبرتو آزودو ۵۵ ساله، دبیرکل جدید، از طرفداران آزادسازی مبادلات تجاری و بازرگانی محسوب می شود. وی کار خود را از ماه سپتامبر سال جاری آغاز خواهد کرد.

سازمان تجارت جهانی که در سال ۱۹۹۵ میلادی تشکیل شد، نهادی است که قوانین جهانی تجارت و مبادلات تجاری بازرگانی را تنظیم و اختلافات بین اعضا را حل و فصل می کند. مقر سازمان تجارت جهانی در ژنو، سویس قرار دارد.

از وظایف اصلی دبیرکل سازمان تجارت جهانی رهبری مذاکرات تجاری و حذف موانعی است که بر سر مبادلات بازرگانی بین کشورها وجود دارد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.