خبر فوری

کشتی برج مراقبت جنوا را به زیر کشید

کشتی برج مراقبت جنوا را به زیر کشید
اندازه متن Aa Aa

بر اساس آخرین گزارشهای رسیده، در برخورد سه شنبه شب یک کشتی باری “جولی نِرو” با برج مراقبت ساحلی بندر جنوای ایتالیا، ۷ نفر کشته شده اند.

راه پله فلزی مارپیچ تنها سازه ای بود که پس از حادثه، از این برج۵۰ متری باقی ماند.

همچنین چهار نفر از مصدومان شکستگی شدید استخوان دارند و از سرنوشت ۳ نفر دیگر نیز هیچ گونه اطلاعی در دست نیست.

گمان می رود ناپدیدشدگان در آسانسور برج مراقبت گیر کرده و شب هنگام با با فروریختن برج به دریا افتاده اند، حدس و گمانی که مسئولان نسبت به درستی آن مطمئن نیستند.

حادثه وقتی اتفاق افتاد که کشتی حدوداً ۴۰ هزار تنی با قایق یدک کش از لنگرگاه به آبهای آزاد هدایت می شد. همزمان شیفت کارکنان نیز عوض می شد و بنابراین افراد بیش تری در برج حضور داشتند، برجی که درست همانند برج مراقبت فرودگاهها بود.

“برونو“، شاید خوش شانس ترین مردِ سه شنبه شب بندر جنوا و برج بود، چرا که ساعت یک بعد از ظهر یکی از همکارانش به وی تلفن کرده و از برونو خواسته بود تا شیفتش را با او جابجا کند و بدین ترتیب برونو سر کار نرفته بود.

هرچند احتمال داده می شود، نقص فنی موتور کشتی باری دلیل این حادثه بوده باشد اما جزئیات حادثه شاید تنها با بازجویی از ناخدای کشتی مشخص خواهد شد.

بندر جنوای ایتالیا لنگرگاه کشتی های باری است و از این نظر شلوغترین بندر ایتالیا شمرده می شود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.