خبر فوری

اعتراض به فرار مالیاتی در آستانه اجلاس گروه هفت

اعتراض به فرار مالیاتی در آستانه اجلاس گروه هفت
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

کنفرانس جهانی سرمایه گذاری روز پنجشنبه در لندن برگزار شد. لندن در این کنفرانس سعی دارد از جایگاه خود به عنوان اولین مقصد در دنیا برای سرمایه گذاری دفاع کند.

در حاشیه این کنفرانس سازمانهای غیر دولتی از جمله فدراسیون انجمنهای خیریه به نام “ایف” به وجود بهشتهای مالیاتی و فرار مالیاتی در بریتانیا اعتراض کردند.

ملانی وارد، سخنگوی “ایف” می گوید: “خیلی ها اینجا در بریتانیا و در دنیا به فرارهای مالیاتی اعتراض دارند و از این موضوع کلافه هستند. آنها از سیستمی که در آن قوانین خاصی برای ثروتمندان و افراد قدرتمند وجود دارد به تنگ آمده اند. زمان آن فرا رسیده تا جورج آزبورن این پیام را بشنود و بهشت های مالیاتی را مجبور به تابعیت از قانون کند.”

نشست وزیران دارایی هفت کشور بزرگ صنعتی جهان موسوم به گروه هفت روزهای جمعه و شنبه در حومه لندن برگزار می شود. به نظر نمی رسد بحث و تبادل نظر درباره مبارزه با فرار مالیاتی و بهشت های مالیاتی در دستور کار این نشست باشد.

جزایر برمودا و کیمن متعلق به بریتانیا از جمله مکانهایی هستند که به بهشت مالیاتی معروف شده اند.

از سوی دیگر دیوید کامرون، نخست وزیر محافظه کار بریتانیا یک روز پیش از آغاز این نشست اعلام کرد بریتانیا در ریتم و روند برنامه های سختگیرانه دولت برای کاهش کسری بودجه خود تغییری نخواهد کرد.

آقای کامرون اعمال این برنامه ها را مسئولانه خواند و تاکید کرد اجرای این برنامه ها برای کاهش کسری بودجه کشورش ضروری است و جانشینی برای آنها وجود ندارد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.