وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

مجله هفتگی اروپا، دلسردی شهروندان نسبت به اتحادیه اروپا

 نظرها
مجله هفتگی اروپا، دلسردی شهروندان نسبت به اتحادیه اروپا
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

به مجله هفتگی اروپا خوش آمدید. در میان وقایع هفته گذشته، بیلان نه چندان مثبت یکسال کار فرانسوا اولاند، رئیس جمهور فرانسه، دندان ساییدنهای آلمان و فرانسه علیه یکدیگر، حساب بانکی برای همه و دلسردی شهروندان اروپایی از کارکرد اتحادیه اروپا.

در فرانسه اثری از آثار سیاستهای آقای سارکوزی، رئیس جمهور سابق باقی نمانده، اما تنها یکسال پس از به قدرت رسیدن فرانسوا اولاند، همه پرسی ها در فرانسه حاکی از دلسردی مردم نسبت به قابلیت اوست. یورونیوز در سالروز انتخاب آقای اولاند با مردم فرانسه صحبت کرده است.

فرانسه و آلمان علیرغم اختلافاتشان، بویژه بر سر اعمال یا اصلاح اقدامات ریاضتی، مصممند بر سر تغییرات لازم در اروپا توافق کنند.

بروکسل در صدد است که سیاستهای بانکهای اروپا را که با پول مردم قمار می کنند، عوض کند. در همین حال، طرحی را ارائه کرده است که بر اساس آن، همه حق باز کردن حساب بانکی را داشته باشند.

پنجشنبه ای که گذشت، اتحادیه اروپا، شصت و سومین سالروز تولدش را جشن گرفت. در های نهاد های اروپایی بروی همگان گشوده شد و ما توانستیم با برخی از شهروندان به گفتگو بنشینیم.

…و در میان تحولات هفته آینده در اروپا:

روز دوشنبه، وزرای داریی منطقه یورو درمورد قبرس مذاکره خواهند کرد،
روز سه شنبه، معضل تقلب در پرداخت مالیات را با کل اتحادیه در میان خواهند گذاشت،
روز چهارشنبه، فرانسوا اولاند در کمیسیون اروپا، و بروکسل میزبان کنفرانس کمک به توسعه کشور مالی خواهد بود،
…و روز چهارشنبه، مذاکرات اتحادیه اروپا با ایران در مورد برنامه هسته ای این کشور از سر گرفته خواهد شد.

هفته خوبی داشته باشید.