خبر فوری
This content is not available in your region

کارآفرینان بریتانیا نگران خروج کشور از اتحادیه اروپا هستند

کارآفرینان بریتانیا نگران خروج کشور از اتحادیه اروپا هستند
اندازه متن Aa Aa

در حالی که دیوید کامرون، تحت فشار مخالفان حضور بریتانیا در اتحادیه اروپا، هفته گذشته اعلام کرد که در این مورد، همه پرسی برگزار خواهد کرد، شماری از کارآفرینان مطرح این کشور در نامه ای از عواقب این رخداد ابراز نگرانی کردند.

در این نامه که صبح روز دوشنبه در روزنامه «ایندیپندنت» به چاپ رسید، آمده که بریتانیا در صورت خروج از اتحادیه اروپا، ممکن است سالانه ۹۲ میلیارد پوند ضرر کند.

امضاکنندگان این نامه از جمله ریچارد برانسون، مدیرکل شرکت ویرجین، از نخست وزیر بریتانیا خواسته اند که برای حفظ و تقویت بازار مشترک اروپا تلاش کند چراکه به گفته آنها حمایت از بازار رقابتی در اتحادیه اروپا می تواند موجب افزایش تولید ناخالص داخلی بریتانیا شود.

این در حالی است که تداوم بحران مالی در قاره سبز، روز به روز بر تعداد مخالفان حضور بریتانیا در اتحادیه اروپا افزوده است. دیوید کامرون البته همچنان به ادامه عضویت و همکاری کامل با اتحادیه اروپا پایبند است، اما قبول کرده که در سال ۲۰۱۷ همه پرسی در این زمینه برگزار کند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.