خبر فوری
This content is not available in your region

لبنان هم درگیر جنگ داخلی سوریه شده است

لبنان هم درگیر جنگ داخلی سوریه شده است
اندازه متن Aa Aa

تنش و درگیری در مرز لبنان و سوریه بین مخالفان و هواداران بشار اسد، بار دیگر بالا گرفته است و باعث مرگ دست کم سه نفر شده است.

در تریپولی، شهر مرزی و شمالی لبنان، سنیهای مخالف بشار اسد و علویهای حامی او با یکدیگر به نزاع پرداختند و دستکم 40 نفر در درگیریهای دو روز اخیر زخمی شده اند. 4 تن از زخمیها، سربازان ارتش لبنان هستند که برای پایان دادن به جدالهای مذهبی بین دو گروه مسلمان، در تریپولی مداخله نظامی کردند.

یکی از مخالفان مسلح بشار اسد می گوید:
“به نظر می آید که دستور حمله از سوی نظامیان هوادار اسد صادر شده است، آنها اولین بار در تریپولی آتش گشودند و دلیل اصلی درگیریها در قصیر آنها هستند. البته مطمئن باشید که پاسخ آنها را خواهیم داد.”

سخنگوی نظامیان لبنان می گوید که اختلافهای مذهبی در تریپولی از آغاز بحران سوریه شدت گرفته است و بسیاری از هواداران و مخالفان اسد با مسلح کردن علویها و سنی ها باعث افزایش تنش در لبنان شده اند. امروز می توان گفت که تریپولی، همانند دیگر شهرهای سوریه شاهد درگیریهای قومی و مذهبی فزاینده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.