خبر فوری
This content is not available in your region

نحوه پرداخت مالیاتهای اپل در ایرلند زیر ذره بین سنای آمریکا

نحوه پرداخت مالیاتهای اپل در ایرلند زیر ذره بین سنای آمریکا
اندازه متن Aa Aa

یکی از کمیسیون های سنای ایالات متحده آمریکا درباره نحوه پرداخت مالیات های شرکت اپل در ایرلند تحقیق می کند.

در همین راستا تیم کوک، مدیر عامل اپل روز سه شنبه در مقابل این کمیسیون قرار گرفت و به پرسش های اعضای آن پاسخ داد.

تیم کوک، مدیرعامل اپل می گوید: “ما از اینکه یک شرکت آمریکایی هستیم افتخار می کنیم همچنین مشارکت و دستاوردی که برای اقتصاد آمریکا داریم مایه مباهات ما است.”

وی در ادامه گفت: “توصیه می کنیم طی اصلاحاتی قانون مالیات ها برای شرکتها ساده شود. این اصلاحات باید از نقطه نظر مالیاتی بی طرفانه باشد، قانونی که نرخ مالیات بر درآمد شرکتها را کاهش دهد و مالیاتی منطقی برای درآمد شرکتها در خارج در نظر گیرد. امری که موجب بازگشت درآمد به ایالات متحده می شود.”

کمیسیون سنای آمریکا با انتشار گزارشی اعتقاد دارد آدرس مالیاتی سه شعبه از شرکت اپل نه در ایرلند و نه در آمریکا ثبت شده است. و بدین ترتیب این شرکت با سوء استفاده از ضعف قوانین مالیاتی ایرلند و آمریکا به مدت پنج سال از پرداخت کامل مالیات و اعلام میلیاردها دلار درآمد به نهادهای مالیاتی طفره رفته است.

در گزارش سنا همچنین آمده است آدرس این شعبات در شهر کورک ایرلند ثبت شده و بیش از بیست و سه میلیارد یورو درآمد داشته اند. اپل همچنین با مقامات ایرلندی به توافق رسیده بود نرخ پرداخت مالیات این شرکت حداکثر دو درصد باشد.

ایمون گیلمور، معاون نخست وزیر جمهوری ایرلند در واکنش می گوید: “این مشکلات به سیستم مالیاتی ایرلند مربوط نمی شود. مسئله مربوط به سیستم های مالیاتی کشورهای دیگر است. این مشکل بعد بین المللی دارد و باید با تصویب معاهدات بین المللی کارآمد، به مقابله با مشکل پرداخت. ایرلند نظر مساعدی برای تصویب این معاهدات دارد.”

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.