خبر فوری

فرار مالیاتی در اولویت مذاکرات سران اروپا

فرار مالیاتی در اولویت مذاکرات سران اروپا
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

رهبران اروپایی در نشست روز چهارشنبه خود راههای مبارزه با فرارمالیاتی شرکتهای بزرگی چون آمازون، گوگل و اپل را بررسی می کنند تا بتوانند خلاء یک تریلیون یورویی سالانه کشورهای اتحادیه اروپا را که از فرار مالیاتی یا اجتناب از پرداخت آن ناشی می شود، جبران کنند.

نشست چهار ساعته اتحادیه اروپا، درابتدا برای صحبت درباره سیاستگذاری در حوزه انرژی درنظر گرفته شده بود اما گزارش های تحقیقاتی بریتانیا، فرانسه و آمریکا دررابطه با نحوه عملکرد مالی شرکت های بزرگ در اروپا، این موضوع را در اولویت جلسه امروز قرار داد.

آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان وعده داد که در نهایت، تبادل اطلاعات ضروری مالیاتی در داخل اتحادیه اروپا صورت خواهد گرفت و فراتر از آن، در این مورد با کشورهای ثالث مذاکره خواهد شد. خانم مرکل این دستاورد را قدمی بزرگ به جلو دانست.

فرانسوا اولاند، رییس جمهوری فرانسه نیز گفت: “وقتی کسر بودجه وجود دارد، برای تأمین منابع مالیاتی بهتر است به جای گرفتن پول بیشتراز کسانی که مالیات می دهند به سراغ آنهایی برویم که درآمدشان را پنهان می کنند.”

وی افزود: “این یک اصل عادلانه و مدیریت درست است. کسانی که مالیات نمی پردازند، باید مالیات بدهند.”

اتحادیه اروپا در نظر دارد ظرف دوسال آینده با تسهیل تبادل اطلاعات بانکی بین کشورهای عضو، جلوی فرار و پنهانکاری مالیاتی در سطح اروپا را بگیرد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.