خبر فوری
This content is not available in your region

انتقاد اتحادیه اروپا از ایرلند در زمینه چگونگی دریافت مالیات

نظرها
انتقاد اتحادیه اروپا از ایرلند در زمینه چگونگی دریافت مالیات
اندازه متن Aa Aa

اگر تا کنون لوکزامبورگ و اتریش در موضوع فرار از پرداخت مالیات زیر فشار بودند، حال ایرلند نیز به این جمع اضافه شده است. ایرلند که یکی از کشورهای اروپایی با پایین ترین نرخ مالیات است، هرگونه توافق ویژه با شرکت اپل در زمینه پرداخت مالیات را تکذیب کرد.

اندا کنی، نخست وزیر ایرلند در این باره گفت: “نرخ مالیات شرکتهای بزرگ ایرلندی کاملا روشن و شفاف است و ما هیچگونه قرارداد خاصی با هیچ کمپانی در زمینه نحوه پرداخت مالیات نداریم.”

پس از افشاگری فرار مالیاتی شرکتهای چند ملیتی آمازون و استارباکس، بریتانیا نیز اکنون موضوع فرار از پرداخت مالیات را در اولویت برنامه های خود قرار داده است.

کارل دولان، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در حوزه شفافیت بین المللی نیز در این باره می گوید: “ضروریست که گزارش های مالی بسیار دقیقی از فعالیتهای شرکتهای چندملیتی در کشورهایی که مشغول کارند تهیه شود. همچنین گزارش هایی درباره مالیاتی که می پردازند و درآمدی که به دست می آورند. آنها در اتحادیه اروپا، بویژه در حوزه های نفت، گاز و در بخش بانکی به موفقیتهایی رسیده اند.”

سران اتحادیه اروپا در بروکسل گرد آمده اند تا درباره معضل فرار مالیاتی و تقلب در پرداخت مالیات در اتحادیه اروپا و حتی فراتر از مرزهای آن گفتگو کنند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.