خبر فوری
This content is not available in your region

افزایش تدابیر امنیتی در شرق لندن در پی قتل خیابانی

افزایش تدابیر امنیتی در شرق لندن در پی قتل خیابانی
اندازه متن Aa Aa

در حمله چند نفر با قمه به مردی در شرق لندن فرد مضروب کشته شد و اوضاع در منطقه وولیچ و در اطراف پادگان بزرگی که در آن محله وجود دارد، امنیتی شده است.

گزارشهای تایید نشده حاکی از آن است که مقتول سربازی بیست ساله بود.

دیوید کامرون، نخست وزیر بریتانیا گفته است که نشانه های روشنی وجود دارد مبنی بر این که این ماجرا واقعه ای تروریستی بوده است.

رسانه های بریتانیا ویدیویی را منتشر کرده که در آن مردی که به نظر می رسد یکی از مهاجمان است، ساطور و قمه به دست درباره انگیزه اش از این حمله می گوید.

یکی از فرماندهان پلیس لندن اعلام کرده است که دو مظنون به انجام این حمله هدف تیراندازی پلیس قرار گرفتند و مجروح شده اند.

بوریس جانسون، شهردار لندن این حمله را اقدامی تهوع آور و وحشیانه خواند. او گفت: «لندنیها تجربه چند حمله تروریستی را پشت سر گذاشته اند و مقاوم شده اند. از طرفی لندن حرفه ای ترین نیروهای امنیتی و بهترین پلیس را در جهان دارد. آنها برای حفاظت از ما به عمق ماجرا نفوذ خواهند کرد»

چهارشنبه شب شماری از حامیان یک تشکیلات ملی گرای افراطی در اطراف محل حادثه تجمع کردند و با نیروهای پلیس درگیر شدند.

تامی رابینسون، رهبر لیگ دفاع از انگلستان که گروهی ملی گرا است می گوید: «پیام ما این است که دیگر بس است. ما رهبران ضعیفی داریم، پلیس ضعیفی داریم. آنها فقط درباره موضوع اسلام سیاسی حاشیه می روند. مشکلی که در سراسر کشور در حال گسترش است.»

رسانه های بریتانیایی از قول مقامهای پلیس گزارش کرده اند که افراد مهاجم در حالی که فریاد «الله اکبر» سر می دادند به فرد مقتول حمله کردند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.