خبر فوری
This content is not available in your region

تحقیق از رئیس صندوق بین المللی پول درمورد یک پرونده مالی در فرانسه

تحقیق از رئیس صندوق بین المللی پول درمورد یک پرونده مالی در فرانسه
اندازه متن Aa Aa

کریستین لاگارد رئیس صندوق بین المللی پول روز پنجشنبه برای تحقیق پیرامون یک پرونده مالی مربوط به دوران ریاست جمهوری نیکلاس سارکوزی در دادگاهی در فرانسه حاضر شد.

این تحقیق مربوط به پرداخت 285 میلیون یورو برای حل و فصل یک اختلاف مالی بین دولت فرانسه و یک بازرگان برجسته بنام برنارد تاپی در سال 2007 است که کریستین لاگارد مسئولیت وزارت دارایی فرانسه را برعهده داشته است.

پرونده این اختلاف قبل از مختومه شدن به مدتی طولانی در دادگاه تحت رسیدگی بوده و تحقیق کنونی دادگاه درمورد شائبه پرداخت این پول از بودجه دولت و به یکی از حامیان نیکلاس سارکوزی است.

اگر چه تحقیق از کریستین لاگارد جنبه رسمی دارد و بخشی از روند تحقیقات دادگاه پیرامون این پرونده است، اما طبق قوانین فرانسه این مرحله از تحقیق زمانی آغاز می شود که دادگاه شواهد کافی در مورد وقوع جرم در دست داشته باشد.

گزارشگر یورونیوز می گوید: “هرگونه اتهامی، نقش کریستین لاگارد به عنوان مدیر کل صندوق بین المللی پول را زیر سئوال خواهد برد. پس از رسوایی دو سال گذشته مربوط به دومنیک استراوس کان، رئیس پیشین صندوق بین المللی پول، این دومین آسیبی است که هیئت مدیره صندوق بین المللی را هدف قرار داده است”

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.