خبر فوری
This content is not available in your region

گروه «دوستان سوریه»: بشار اسد در حکومت آینده نقشی ندارد

گروه «دوستان سوریه»: بشار اسد در حکومت آینده نقشی ندارد
اندازه متن Aa Aa

اعضای گروه موسوم به «دوستان سوریه» در پایتخت اردن بار دیگر تاکید کردند که بشار اسد در حکومت آینده سوریه نقشی نخواهد داشت.

مقامهای کشورهایی نظیر آمریکا، بریتانیا، فرانسه و قطر در این نشست درباره راه های سیاسی پایان دادن به بحران در سوریه گفتگو کردند. راه هایی که تا کنون برای پایان دادن به جنگ داخلی در سوریه نتیجه بخش نبوده است.

گفتگو درباره نشست ماه آینده در ژنو نیز از دیگر محورهای نشست دوستان سوریه بود.

روسیه و آمریکا پیش تر نسبت به حضور نمایندگان دو طرف درگیر در ناآرامیهای سوریه در نشست ژنو ابراز امیدواری کرده بودند.

جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا می گوید: «خونریزی مردم بی گناه باید پایان بگیرد. این موضوع انگیزه ما برای حضور در اینجا است. ما به دلیل دیگری برای اقدام نیاز نداریم. آن چه نیاز داریم عمل است.»

آقای کری همچنین گفت که در صورت عدم تمایل دولت بشار اسد برای حضور در گفتگوها در ژنو، آمریکا و متحدانش به ادامه حمایتها از مخالفان دولت سوریه ادامه خواهد داد.

نشست اردن در همسایگی سوریه با مخالفتهایی هم همراه بود.

همزمان با نشست «دوستان سوریه» شماری از حامیان حکومت بشار اسد در شهر امان، محل برگزاری اجلاس تجمع کردند و در شعارهای خود حاضران در نشست را «دشمنان سوریه» خواندند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.