خبر فوری
This content is not available in your region

دیدار بان کی مون از شرق جمهوری دموکراتیک کنگو

دیدار بان کی مون از شرق جمهوری دموکراتیک کنگو
اندازه متن Aa Aa

بعد از سال ها در شرق جمهوری دموکراتیک کنگو امکان برقراری صلح و ثبات پدید آمده و سازمان ملل متحد به هر قیمتی تلاش خواهد کرد آرامش را به این منطقه برگرداند.

این، پیام بان کی مون، دبیر کل سازمان ملل متحد، در جریان دیدارش از شهر گوما در شرق این کشور بود. گوما بزرگترین شهر در شرق جمهوری دموکراتیک کنگوست که اخیراً صحنه خشونت ها بود.

آقای بان گفت: «نیروهای سازمان ملل متحد به موضوع خشونت ها رسیدگی خواهند کرد و حتی الامکان خواهند کوشید از زندگی مردم و حقوق بشر و کرامت انسانی در اینجا دفاع کنند».

در جریان درگیری ارتش جمهوری دموکراتیک کنگو و شورشیان گروه ام ۲۳ روز دوشنبه در حوالی شهر گوما دستکم ۲۰ تن کشته شدند. این زدوخورد به شش ماه آرامش در منطقه پایان داد.

در این سفر دبیر کل سازمان ملل متحد را «جیم یونگ کیم» رئیس بانک جهانی همراهی می کرد. روز چهارشنبه بانک جهانی اعلام کرد که برای تحکیم سامانه های بهداشتی و آموزشی و احداث نیروگاه های آبی و ترویج تجارت فرامرزی در این منطقه یک میلیارد دلار اختصاص می دهد.

قرار است در ظرف یکی دو ماه آینده نیروهای تازه نفس سازمان ملل متحد به ۱۷ هزار صلحبان این سازمان در منطقه بپیوندند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.