خبر فوری

منع برگزاری راهپیمایی دگرباشان در کیف

منع برگزاری راهپیمایی دگرباشان در کیف
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

دادگاهی در کیف، پایتخت اوکرائین، برگزاری راهپیمایی همجنس گرایان در مرکز این شهر را ممنوع کرده است. قرار بود نخستین راهپیمایی همجنس گرایان اوکرائین فردا (شنبه) در روز بزرگداشت شهر کیف برگزار شود.

بنا به دستور دادگاه، همجنس گرایان می توانند در هر جای دیگر در مقیاسی محدودتر تجمع کنند، نه در مرکز شهر.

گئورگی کاوالنکو از کلیسای ارتدوکس اوکرائین می گوید: «برگزاری این نوع برنامه ها هیچ ربطی به دفاع از حقوق بشر ندارد. صرفاً تبلیغ گناه و لواط است. البته، کلیسا موظف است نه تنها از گناهان اقلیت ها بگوید، بلکه باید به گناهان اکثریت هم توجه داشته باشد».

سال گذشته سازمان دهندگان راهپیمایی همجنس گرایان در اوکرائین در آخرین لحظه از برگزاری آن منصرف شدند و گفتند که پیام های تهدیدآمیز دریافت کرده اند. یکی از سازماندهندگان راهپیمایی مورد ضرب و جرح واقع شده بود.

دانیل لوس، کنشگر حقوق دگرباشان، معتقد است: « هر همجنس گرایی که در اوکرائین گرایش جنسی اش را اعلام می کند، قهرمان دوران ماست، چونکه در یک چنین محیط همجنس گراستیز، دگرباش آشکار بودن کار سهلی نیست».

فعالان حقوق دگرباشان اوکرائین گفته اند که اعتراض خود به «نقض حقوق شان» را به گونه ای دیگر اعلام خواهند کرد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.