خبر فوری

مانند یک ستاره، بر فراز کن

مانند یک ستاره، بر فراز کن
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

به پایان شصت وششمین فستیوال فیلم کن نزدیک می شویم. اگر روزگاری حاشیه های این جشنواره حضور پررنگ فعالان سیاسی و بحث های داغ در باره خلق جهانی دیگر بود، امروز راه های فرار از راه بندان برای ستاره های صنعت سینما حاشیه پررنگ این فستیوال است.

ولفگانگ از خبرنگاران بخش آلمانی یوروز نیوز در کن با اشاره به هلی کوپتر پشت سرش می گوید: «لزومی ندارد در ترافیک کن گیر کنید، راه های دیگری هم وجود دارد. این هم یکی از آنها.»

میشل دو روزینسکی، رئیس شرکت ژئو ازور هلی کوپتر در باره این تاکسی های هوایی در زمان جشنواره کن می گوید:«همه ساله ستاره های دنیای سینما می آیند و برای جا به جایی سوار هلی کوپتر می شوند. برای آنها این کار یک جورحرفه ای گری است. هزینه یک سفر هوایی ۱۱۰ یورو تمام می شود اما در مقابل ۷ دقیقه ای از کن به نیس می رویم که با یک خودرو امکانش نیست.»

ولفگانگ شپیندلر که از پرواز با هلی کوپتر به وجد آمده گزارشش را اینگونه به پایان می برد: «سفر مانند یک ستاره واقعی فستیوال کن. سفر بدون اسیر شدن در راه بندان و شلوغی؛ از فراز بهشت کن با شما سخن می گویم.»

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.