وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

شلیک موشک به جنوب بیروت پنج مجروح بر جای گذاشت

شلیک موشک به جنوب بیروت پنج مجروح بر جای گذاشت
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

اصابت دو موشک روز یکشنبه به جنوب بیروت پنج مجروح بر جای گذاشت. یکی از آنها در یک ساختمان مسکونی منفجر شد و دومی در یک نمایشگاه اتوموبیل اما هنوز مشخص نیست که این راکتها، که گفته می شود از نوع گراد و ساخت روسیه هستند توسط چه گروهی و از کجا بسوی این مناطق که تحت کنترل حزب الله لبنان است شلیک شده اند.

یک شاهد عینی می گوید: «حدود ساعت شش و نیم صبح بود، از مقابل کلیسا رد می شدم که ناگهان صدای یک انفجار مهیبی را شنیدم و دیدم انفجار شد و سپس انفجار دیگری هم حدود سی صد یا چهارصد متر دورتر رخ داد.»

گسترش ناآرامیهای سوریه به لبنان آشکارتر شده است. درگیریهای خیابانی در شهر طرابلس در شمال لبنان بین هواداران و مخالفان حکومت بشار اسد در هفته گذشته دست کم ۲۵ کشته به جا گذاشت.

از سوی دیگر به گفته شبکه نظارت بر حقوق بشر سوریه، طی هفته گذشته دست کم ۷۹ تن از جنگجویان حزب الله در شهر استراتژیک قصیر در جنوب سوریه کشته شدند. به این ترتیب تعداد کشته شدگان حزب الله از آغاز جنگ سوریه تا به حال به ۱۴۱ نفر می رسد.

همچنین گفته می شود، شب گذشته، یک موشک نیز از جنوب لبنان به سمت شهرک “مِتولا” در شمال اسرائیل شلیک شده است.