خبر فوری
This content is not available in your region

گسترش دسترسی مردم کوبا به شبکه اینترنت

نظرها
گسترش دسترسی مردم کوبا به شبکه اینترنت
اندازه متن Aa Aa

دولت کوبا تصمیم گرفته است با افتتاح ۱۱۸ مرکز خدمات اینترنتی دسترسی مردم این کشور به شبکه جهانی را وسعت دهد.

به گزارش مطبوعات رسمی کوبا، گشایش این مراکز در دفاتر شرکت دولتی مخابرات اِتِکسا ۱۴ خرداد آغاز می شود.

مردم کوبا از خانه های خود به اینترنت دسترسی ندارند. تصمیم جدید دولت برخی را امیدوار کرده است که امکان استفاده از اینترنت در خانه ها هم شاید در آیندۀ نزدیک فراهم شود.

فرمان دولت دربارۀ گشایش مراکز جدید خدمات اینترنتی این نکته را تصریح کرده است که فعالیت این مراکز از نزدیک نظارت خواهد شد و این که کاربران نباید با استفاده از اینترنت امنیت و حاکمیت کوبا را در معرض خطر قرار دهند.

یک پاسبان شرکت مخابرات اتکسا می گوید: «برقراری ارتباط میان مردمان کشورهای مختلف کار خوبی است. بسیاری از مردم کشور ما هنوز این امکان را ندارند. در حالی که خوب است بدانی در کشورهای دیگر چه می گذرد».

یک دانشجوی کوبایی می گوید: «من فکر می کنم، این یک تصمیم عالی است. اینترنت برای دانشجویان ابزار آموزشی فوق العاده مفید است. برای افراد دیگر هم اینترنت وسیله ارتباط با جهان خارج است. برای من، اینترنت، یعنی همه چیز».

البته، در کشوری که میانگین حقوق ماهیانه معادل ۲۰ دلار است، ۴ دلار و ۵۰ سنت برای یک ساعت استفاده از اینترنت، قیمت گزافی است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.