خبر فوری

سوسک ها غذای شیرین نمی خورند

سوسک ها غذای شیرین نمی خورند
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

سوسک ها جزو مقاوم ترین حشرات هستند. آنها این توانایی را دارند که به مدت یک ماه بدون غذا و برای چهل و پنج دقیقه بدون هوا زنده بمانند. آنها در مقابل تابش های بالا مقاوم تر از انسانها هستند و به همین دلیل است که بعضی ها اعتقاد دارند پس از جنگ هسته ای آنها تنها ساکنان زمین خواهند بود.

اکنون بعضی از دانشمندان کشف کرده اند که گونه ای از سوسک به نام سوسک آلمانی، گونه ای جهش یافته است تا بتواند در مقابل تله ها زنده بماند. این نوع سوسک از خوردن مواد قندی خودداری می کند زیرا بسیاری از سموم حشرات با گلوکز مخلوط هستند.

کوبی شال، استاد حشره شناسی دانشگاه ایالتی کارولینای شمالی می گوید: «بخش عمده ای از سوسکها تکامل یافته اند و گونه های بیشتری در مقابل گلوکز مقاومت می کنند. آنها به کمک سیستم عصبی شان این رفتار را از خود نشان می دهند. از دیدگاه علمی این موضوع به ما نشان می دهد که باید سموم حشرات را اصلاح کنیم و بطور مداوم سوسک ها را نیز کنترل کنیم.»

در آزمایشگاهی در کارولینای شمالی، دگرگونی های ایجاد شده در حشرات را بوسیله انتخاب مواد غذایی توسط آنها مطالعه می شود. آنها دو نوع غذا در اختیار حشرات می گذارند: ژله ای حاوی گلوکز بالا و کره بادام زمینی بدون گلوکز. حشرات جهش یافته، کره بادام زمینی را بر ژله ترجیح می دهند.

دکتر شال می گوید: «نبرد میان انسان و سوسکها از زمان آغاز حیات انسان ها بر روی زمین وجود داشته است. این نبرد قبل از آن برای میلیون ها سال میان سوسک ها و گیاهان وجود داشت. چیزی که اکنون مشاهده می شود تنها فصلی از این نبرد است. در این مرحله به نظر می رسد این سوسکها هستند که با افزایش مقاومتشان در برابر مواد قندی پیروز شده اند و از این به بعد تولید کنندگان باید سعی کنند با هدف گرفتن خاصیت قندگریزی سوسک ها مقاومتشان را در هم بشکنند.»

در سی سال اخیر گلوکز بطور معمول در تمام سموم استفاده می شده که این یعنی سوسکها با تحولشان توانسته اند بهتر خودشان را با محیط وفق بدهند. اگرچه آنها همچنان نمی توانند در برابر حشره کش ها مقاومت کنند اما تاکنون توانسته اند بخوبی از افتادن به دام مواد غذایی سمی جلوگیری کنند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.