خبر فوری
This content is not available in your region

آغاز پروژه احداث سومین پل بلند استانبول

آغاز پروژه احداث سومین پل بلند استانبول
اندازه متن Aa Aa

پروژه نیم میلیارد دلاری ساخت یکی از بلندترین پلهای جهان در استانبول ترکیه کلید خورد. آغاز بکار ساخت پل، رجیب طیب اردوغان، نخست وزیر ترکیه را به محل نصب پل کشاند.

این پل در شمال استانبول در نزدیکی دریای سیاه قرار دارد وسومین پلی خواهد بود که از روی بسفر عبور می کند.

نام پل سلیم اول، یکی از پادشاهان عثمانی است که توانست استانبول را فتح کند. رجیب طیب اردوغان می گوید: “ در پانصد و شصتمین سالگرد فتح استانبول توسط امپراطوری عثمانی ما هم برگ دیگری از تاریخ ترکیه را با آغاز پروژه ساخت این پل می گشاییم.”

این پل در منطقه سبز استانبول، در جنگلهای شمال این شهر ساخته می شود و باعث نگرانی بسیاری از مدافعان محیط زیست در ترکیه شده است. با ساخت این پل امکان برجسازی در کمربند سبز شمالی شهر می تواند چند صد هزار به جمعیت استانبول اضافه کند.

یکی از ساکنان این منطقه استانبول می گوید: “ این منطقه قلب سبز استانبول است. اگر باد از این منطقه استانبول بوزد، هوای استانبول حتما بهتر خواهد شد. آنها برای اینکار درختهای زیادی را قطع کرده اند وامیدوارم درختهای جدیدی به جای آنها کاشته شوند.”

خبرنگار ما در استانبول می گوید: “با ساخت این پل سومین مسیر بین اروپا و آسیا گشوده خواهد شد. این پل قرار است یکی از طولانی ترین پلهای دنیا باشد که ساخت آن سه سال بطول می انجامد.”

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.