خبر فوری
This content is not available in your region

درخواست کمک مخالفان سوری

نظرها
درخواست کمک مخالفان سوری
اندازه متن Aa Aa

مخالفان سوری که در شهر قصیر واقع در مرز سوریه و لبنان به محاصره درآمده اند، روز پنج شنبه اعلام کردند که نیاز فوری به کمک های نظامی و پزشکی دارند و قادر به تخلیه صدها مجروح از این شهر نیستند. آنها با فرستادن این درخواست از طریق شبکه های اجتماعی اینترنتی هم چنین اعلام کردند که شهر قصیر در خطر نابودی کامل است.

نیروهای وفادار به بشار اسد عملیاتی را از پانزده روز پیش برای بازپس گیری شهر قصیر آغاز کرده اند. صدها نفر از مبارزان حزب الله، گروه شیعه لبنانی نزدیک به دولت سوریه و ایران، در کنار نیروهای دولتی سوری در محاصره قصیر شرکت دارند.

با وجود اعلام قبلی دولت بشار اسد برای حمله به قصیر، برخی از نیروهای مخالف سوری می گویند در هنگام شروع حمله نیروهای دولتی، در حدود بیست هزار نفر هنوز در این شهر سکونت داشتند. مخالفان می گویند در هر ساعت صدای انفجار حداقل پنجاه بمب را در این شهر می شنوند.

دو سال از شروع بحران در سوریه می گذرد و تاکنون بیش از هشتاد هزار تن جان خود را در درگیری های داخلی این کشور از دست داده اند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.