خبر فوری

زن باردار السالوادوری که دادگاه با سقط جنین او مخالفت کرد، سزارین می کند

زن باردار السالوادوری که دادگاه با سقط جنین او مخالفت کرد، سزارین می کند
اندازه متن Aa Aa

زن بیمار جوانی که چهارشنبه گذشته اجازه دادگاه عالی السالوادور را برای سقط جنینش بدست نیاورد، سرانجام هفته آینده و پیش از موعد، تحت عمل سزارین قرار خواهد گرفت. به احتمال زیاد فرزند او پس از تولد از بین خواهد رفت.

به گفته دکترها، زندگی این زن ۲۲ ساله که از نارسایی کلیه و بیماریهای دیگر رنج می برد در صورت ادامه بارداری به خطر می افتد.

گروههای حقوق بشری، کمیته پزشکی بیمارستان و حتی وزیر بهداشت از درخواست سقط جنین این زن حمایت می کردند اما دادگاه عالی السالوادور با آن موافقت نکرد.

یکی از فعالان حقوق بشر در السالوادور گفت: «نگرانی ما این است که با توجه به تصمیم دادگاه، وزارت بهداشت نظر خود را عوض کند.»

براساس قانون، سقط جنین در السالوادور حتی در صورت خطر مرگ برای مادر، ممنوع است. صدها زن در این کشور به علت انجام سقط جنین در زندان به سر می برند.

هزاران زن در السالوادور و دیگر کشورهای آمریکای لاتین، مانند اینجا در مکزیک با تجمع در خیابان ها خواستار بازنگری قانون در مورد سقط جنین هستند. به گفته آنها و بسیاری از گروههای دفاع از حقوق بشر، باید به برخورد های قانونی علیه مادرانی که بارداری تهدیدی برای جان آنها بشمار می رود، پایان داد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.