خبر فوری
This content is not available in your region

حکم زندان برای یک کارخانه دار سوییسی

نظرها
حکم زندان برای یک کارخانه دار سوییسی
اندازه متن Aa Aa

مالک سوییسی یک شرکت تولید لوازم ساختمانی به ۱۸ سال زندان محکوم شد.

دادگاهی در تورین ایتالیا، اشتفان اشمیدهینی، مالک شرکت اترنیت که کارخانه اش در ایتالیا واقع بود را بدلیل مرگ بیش از سه هزار تن از کارکنان کارخانه گرفته تا همسایگانی که ماده شیمیایی پنبه نسوزو یا همان آزبست تولیدی این کارخانه را استشمام کرده بودند، را به ۱۸ سال زندان محکوم کرد.

البته این حکم دادگاه تجدید نظر بود و جالب اینکه حکم اولیه دادگاه ۱۶ سال زندان بود وبا شکایت متهم به دادگاه تجدید نظر رفت و این دادگاه دو سال دیگر به حکم اولیه اضافه کرد. حکم را دادگاهی در تورین ایتالیا اعلام کرد. با این حال مالک سوییسی این شرکت از حضور در دادگاه خودداری کرد و گفت صلاحیت آنرا قبول ندارد. آزبست یا همان پنپه کوهی سنگی است که از اوئل دهه ۹۰ مشخص شد که یکی از خطرناک ترن ماده های شیمیایی مورد استفاده در تجهیزات ساختمانی است. اشمیدهینی، مهمترین سهامدار کارخانه اترنیت بین سالهای ۱۹۷۶ تا ۱۹۸۶ میلادی بود. به علاوه حکم زندان برای آقای اشمیدهینی، دادگاه تورین می گوید این مالک سوییسی باید ۳۰ میلیون یورو غرامت به خانوده قربانیان پرداخت کند.
وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.