وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

دادگاه سه عضو گروه «فمن» به تعویق افتاد

دادگاه سه عضو گروه «فمن» به تعویق افتاد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

دادگاه رسیدگی به اتهامات سه عضو اروپایی گروه فمینیستی «فمن» با هدف بررسی تقاضای تشکل های اسلامی برای شرکت در این دادگاه به چهارشنبه آینده موکول شد.

قاضی دادگاه تونس ضمن مخالفت با آزادی مشروط متهمان، بازداشت این سه اروپایی (دو زن فرانسوی و یک زن آلمانی) را تا دوازدهم ژوئن تمدید کرد.

این سه زن هفته گذشته در جریان اعتراض به بازداشت امینه تایلر، فعال تونسی سینه های خود را مقابل دادگاه عریان کردند. دادگاه رسیدگی به اتهامات او هم همزمان در قیروان، شهر دیگر تونس برگزار شده است.

او که متهم به انتشار تصویر برهنه خود در فیسبوک، تحریک افکار عمومی، زیر پا گذاشتن ارزشهای اخلاقی، حمل اسپری گاز اشک آور و شعار نویسی بر روی دیوار گورستان است، بلافاصله پس از پایان جلسه
غیرعلنی دادگاه به بازداشتگاه برگردانده شده است. جزئیاتی از جلسه دادگاه در اختیار رسانه ها قرار داده نشده است.

اُلکساندرا شفچنکو عضو اوکراینی گروه فمن که با هدف اعتراض به برگزاری این دادگاه به تونس سفر، ولی بلافاصله از این کشوراخراج شده در گفتگو با خبرنگار یورونیوز در
کی یف بیشتر توضیح می دهد: « سه مرد وارد اتاقم در هتل شدند. آنقدر سریع اتفاق افتاد که من حتی فرصت خبر دادن به کسی را هم پیدا نکردم. با لباس خواب بودم… آنها کارت شناسایی یا مدرکی هم نشان ندادند و نامشان را هم نگفتند و مجبورم کردند که دنبالشان بروم. این هفته هر روز وبسایت ما هک شده و فعالیت ما مختل شده است. کاری هم از دستمان بر نمی آید. مسئول انفورماتیک گروه تازه به ما اطلاع داده که حملات سایبری از کشورهای تونس و الجزایر صورت گرفته است.»