خبر فوری
This content is not available in your region

تعدیل نیرو در تایرسازی «میشلن»

نظرها
تعدیل نیرو در تایرسازی «میشلن»
اندازه متن Aa Aa

میشلن گروه فرانسوی تولید تایر، روز دوشنبه اعلام کرد تا سال 2015 فعالیت تولیدی واحد «ژوئه لوتور» درمرکز فرانسه را متوقف خواهد کرد، تصمیمی که بیکاری بیش از هفتصد نیرو از مجموع 930 نیروی شاغل در این واحد را در بر خواهد داشت.

این تصمیم با توجه به تقاضای پایین برای تایرهای خودروهای سنگین اتخاذ شده ولی مدیران میشلن به نماینده های اتحادیه های کارگری وعده داده اند تا از افرادی که بیکار می شود، با در نظرداشت تمایل آنها در کارخانه های دیگر میشلن در فرانسه و یا در خارج از کشور استفاده کنند.

پاتریک فونتین که از سی و شش سال پیش برای میشلن کار می کند، درباره این تصمیم مدیران می گوید: «نگرانیم. بعد از بیش از سی سال سابقه، اینگونه ما را بیرون می اندازند. واقعا منزجر کننده و غیر قابل قبول است.»

کلود گوایون یکی از نماینده های اتحادیه های کارگری معتقد است: «وقتی کارنامه میشلن را در سال 2012 نگاه می کنیم می بینیم که میشلن پول دارد و سهام شرکت تاکنون اینقدر با ارزش نبوده است. سود سهامداران سه برابر شده است. بنابراین اگر آنها امروز می خواهند کارگران را اخراج کنند باید بالاترین میزان غرامت را به آنها پیشنهاد کنند.»

مسئولان دومین تولید کننده تایر دنیا، بر این اعتقادند، سود آوری بیشتر میشلن مستلزم بروز رسانی و مدرن سازی خط تولید و انطباق بیشتر با نیازهای بازار و به تبع، مستلزم تعدیل نیرو و ادغام واحدها است. سرمایه گذاری بیشتر در بخش پژوهش و توسعه تولیدات تایرهای ماشین آلات کشاورزی، از دیگر دلایل این تصمیم اعلام شده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.