خبر فوری
This content is not available in your region

تنزل نادال به رتبه پنجم جهان، علیرغم قهرمانی در رولان گاروس

نظرها
تنزل نادال به رتبه پنجم جهان، علیرغم قهرمانی در رولان گاروس
اندازه متن Aa Aa

رافائل نادال پس از کسب هشتمین قهرمانی خود در رقابت های تنیس آزاد فرانسه، موسوم به رولان گاروس به پارک دیزنی لند پاریس رفت تا این قهرمانی را جشن بگیرد.

او پیش از اینکه داوید فرر را در فینال رولان گاروس شکست دهد تنیس باز شماره چهار جهان بود و داوید فرر در رتبه پنجم. اما در تازه ترین رده بندی که فدراسیون جهانی تنیس ارائه داده است، داوید فرر علیرغم شکست از نادال در رتبه چهار جهانی قرار گرفته و نادال به رتبه پنجم جهان سقوط کرده است.

این در حالی است که نادال از زمان بهبود مصدومیت خود تاکنون در فینال 9 تورنومنت شرکت کرده که در هفت دیدار پیروز بوده است.

برابر قوانین فدراسیون بین المللی تنیس، چنانچه تنیس بازی بتواند از مقام قهرمانی خود دفاع کند این پیروزی هیچ امتیازی برای وی در بر نخواهد داشت و به همین دلیل نادال هم از قهرمانی در رولان گاروس امتیازی کسب نکرده است.

البته نادال به دلیل مصدومیت، برای هفت ماه هم از میادین تنیس به دور بوده و امتیازی کسب نکرده است. وی اعلام کرده که برای اطمینان از وضعیت زانو خود در رقابت های هاله آلمان شرکت نخواهد کرد و خود را برای ویمبلدون آماده خواهد کرد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.