خبر فوری

پایین آمدن تدریجی سطح آب دانوب در مجارستان

پایین آمدن تدریجی سطح آب دانوب در مجارستان
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

سطح آب رود دانوب در مجارستان رو به کاهش است و به این ترتیب سیلی که از چند روز گذشته، بر اثر طغیان این رود در بوداپست، پایتخت جاری شده بود، به مرور این شهر را ترک می کند.

سطح آب دانوب یکشنبه شب به بیشترین میزان خود، نزدیک به ۹ متر رسیده بود.

ویکتور اوربان، نخست وزیر این کشور پس از بازدید از مناطق آسیب دیده در یک کنفرانس خبری گفت که آب بندهایی که برای مقابله با سیل ساخته شده بودند، مقاوم هستند.

وی افزود: «امروز باید محل مقابله با سیل را تغییر دهیم. پایتخت اوج خطر را از سر گذرانده است. تا به حال مجبور بودیم بیشتر به مناطق شمالی کشور توجه کنیم. از این به بعد باید جنوب را نیز در نظر داشته باشیم.»

گزارش می رسد در حال حاضر تنها مشکل، ترافیک جاده ای است، چراکه از شهروندان خواسته شده از استفاده از وسیله نقلیه شخصی خودداری کنند و راهها را برای کامیونهایی که به منظور جلوگیری از جاری شدن سیل در جاده ها به موازات رود پارک کرده اند، آزاد بگذارند.»

شرایط بحرانی طغیان دانوب، ترس و نگرانی خاصی در شهروندان بوجود نیاورده است. خبرنگار یورونیوز در این باره از بدواپست می گوید: «در ابتدا عده ای نگران بودند. اما اکثر پایتخت نشینها در این شرایط آرامش خود را حفظ کردند. هرچند این طغیان دانوب بی سابقه بوده است.»

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.