خبر فوری
This content is not available in your region

مکانسیم نجات حوزه پولی یورو مورد نقد دادگاه قانون اساسی آلمان

نظرها
مکانسیم نجات حوزه پولی یورو مورد نقد دادگاه قانون اساسی آلمان
اندازه متن Aa Aa

مطابقت مکانیسم های جدید نجات حوزه پولی یورو با قانون اساسی آلمان توسط دادگاه قانون اساسی این کشور روزهای سه شنبه و چهارشنبه بررسی می شود. این دادگاه نسبت به سازگاری برنامه خرید اوراق قرضه دولتی توسط بانک مرکزی اروپا با قوانین داخلی و اصول قضایی آلمان رای خواهد داد.

مخالفان اعمال این طرح از جمله بانک مرکزی آلمان با طرح شکایت نزد دادگاه قانون اساسی اعتقاد دارند برنامه خرید اوراق قرضه بانک مرکزی اروپا برای تامین منابع بودجه ای کشورهای دچار بحران بوده و بر خلاف قوانین آلمان است. همچنین حدود ۳۵ هزار شهروند آلمانی علیه این برنامه به دادگاه شکایت کرده اند.

رییس دادگاه قانون اساسی آلمان می گوید:
“ما این موضوع را بررسی می کنیم که آیا بانک مرکزی اروپا خارج از صلاحیت خود اقدام کرده است. همچنین مطابقت مفاد برنامه بانک مرکزی اروپا با قانون اساسی بررسی می شود. و این موضوع که آیا شهروندان می توانند نسبت به این برنامه به دادگاه قانون اساسی شکایت کنند.”

دادگاه قانون اساسی آلمان رای خود را پیش از بیست و دوم ماه سپتامبر سال جاری اعلام خواهد کرد.

در مورد میزان خرید اوراق قرضه دولتی توسط بانک مرکزی اروپا محدودیتی در نظر گرفته نشده است.

ماریو دراگی، رییس بانک مرکزی اروپا اعمال مکانیسم نجات حوزه پولی یورو را برای اقتصاد این منطقه و ایجاد آرامش نسبی در بازار آن ضروری می داند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.